Satılmış PÜRLÜ Davayı Kazandı

Çubuk Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü iken 21.08.2014 tarihinde yapılan değerlendirmede İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerinin verdikleri puanlar sonucu Müdürlük görevi elinden alınan Satılmış PÜRLÜ,İdare mahkemesinde açtığı davayı kazandı. 23 Mayıs 2015 Cumartesi 08:39


Çubuk Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü iken 21.08.2014 tarihinde yapılan değerlendirmede İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerinin verdikleri puanlar sonucu Müdürlük görevi elinden alınan Satılmış PÜRLÜ, İdare mahkemesinde açtığı davayı kazandı.

Ankara 15. İdare Mahkemesinin 16.04.2015 tarihli  kararında ; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan değerlendirmenin adil olmadığı ,verilmeyen puanlarla ilgili somut bilgi ve belgenin sunulamadığı ve sübjektif değerlendirmelere dayandığı gerekçesiyle Satılmış PÜRLÜ ile ilgili yapılan değerlendirmenin iptaline karar verdi.


Peki şimdi ne olacak ?
Bu aşamada ilçe milli eğitim müdürlüğü ,mahkeme kararı gereği otuz gün içinde, yeni bir değerlendirme yaparak Satılmış PÜRLÜ ‘ye ya yeterli puan vererek müdürlük hakkını  iade edecek, ya da yine yetersiz puan vermek suretiyle bir haksızlığa daha imza atacak .

Daha önce değerlendirmede hata yapıldığını itiraf eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için hatasını telafi etme fırsatı ortaya çıkmıştır. Sözlerinde ne kadar samimi oldukları şimdi yapacakları değerlendirmeyle ortaya çıkacaktır.
Kamuoyu Satılmış PÜRLܒye yapılan yanlışın düzeltilmesini ve değerlendirmedeki haksızlığın giderilmesini bekliyor.

Kaynak: çubuksesi