Çubuk Belediyesi Halk ve Sanat Müziği Korosu Kurdu

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, yaptığı açıklamada, belediye olarak kültürel etkinliklere her zaman destek verdiklerini belirtti. 15 Şubat 2016 Pazartesi 20:21


Çubuk Belediyesi bünyesinde Türk halk müziği ve Türk Sanat Müziği korosu kuruldu.

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, yaptığı açıklamada, belediye olarak kültürel etkinliklere her zaman destek verdiklerini belirtti.

Uzun zamandır düşündükleri halk müziği ve sanat müziği korosu oluşturma fikrini hayata geçirmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Metin, Böyle bir oluşumun gerçekleşmesi sevindirici bir durum. Hedefimiz Çubuk halkına Türk sanat ve halk müziğini sevdirmektir. İnşallah bu çalışmalar sonucunda mayıs ayında halka açık bir konser vermeyi düşünüyoruz. Bizim kültürümüzü yansıtacak olan şarkılara ve türkülere yer vermek istiyoruz. Sonradan çıkmış olan bu meyhane kültürüne ait şarkıları kesinlikle biz koromuzda yer vermeyeceğiz. Hatta yaptığımız bu çalışmayla meyhane kültürüne bir savaş açmış oluyoruz. Çubuk Belediyesi olarak katılan müzisyen arkadaşlarımıza ve gönülden destek veren herkese teşekkür ediyorum.

Çubuk Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi Cengiz Taşkent ise ilk etapta farklı meslek dallarında görev yapan ve emeklilerden oluşan 15 kişilik koro olduklarını aktardı.

Kaynak: Çubuk Belediyesi