Çubuk Belediyesine 7 Yeni Araç Alındı

Çubuk Belediyesi, yeni alınan 7 araçla filosunu güçlendirdi. 24 Kasım 2016 Perşembe 20:32


Araç Filosuna Taze Kan
Çubuk Belediyesi, filosuna yeni kattığı 7 adet araçlarla hizmet filosunu güçlendirdi.

İlçede çalışmalarına hız veren Çubuk Belediyesi, makine parkını 1 milyon 953 bin değerinde yeni aldığı araçlarla güçlendirdi.

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde kullanmak üzere 2 adet çekici 1 adet yükleyici ve 1 adet greyder olmak üzere 4 adet iş makinesi ile 1 adet zabıta aracı, 1 adet personel hizmet aracı ve bir adet haşereyle mücadelede kullanılmak üzere kamyonet olmak üzere toplam 7 adet yeni araç satın alarak 88 olan araç sayısını 95'e çıkardı.

Belediyenin, ‘yeni dönemde büyüyen ve gelişen’ Çubuk'un ihtiyaçlarını karşılamak için araç filosuna yaptığı takviyelerle hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği bildirildi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk’un her noktasına daha hızlı ve kaliteli hizmet götürülmesi için mevcut filonun yeni araçlarla güçlendirildiğini belirterek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Belediyenin ihtiyacı olan hizmet araçlarının devreye girmesiyle birlikte işçilik ve zamandan tasarruf sağlanacağını söyleyen Başkan Acehan, ’’İlçemiz hizmet verdiği alan ve nüfus olarak her geçen gün büyümektedir. Bu nedenle de araç filomuzu her geçen gün güçlendirmeye devam edeceğiz. Yeni alınan bu araçlarımızla birlikte makine parkurumuzu da genişlettik. Yeni hizmete giren araçlarla birlikte belediyemiz 17 iş makinesi, 32 kamyon, 23 kamyonet, 1 minibüs, 6 otobüs, 6 otomobil, 3 çekici, 3 römork, 2 özel araç ve 2 traktörü ile toplam 95 araca filosuna sahip bulunuyor. Yeni aldığımız araçlar inşallah kazasız, belasız güzel hizmetler verir. Çubuk’a ve vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun’’ diye konuştu.

Kaynak: Çubuk Belediyesi