ÇUBUK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ JUDO TAKIMI KURDU

Çubuk Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü okçuluk, güreş, voleybol ve basketbol branşının ardından Judoda da takım kurarak, yeni başarıları elde etmeyi hedefliyor.

19 Mayıs 2016 Perşembe 09:08 < SPOR
Çubuk’ta son yıllarda amatör spora yaptığı katkılarla birçok genç sporcuya önemli başarılar kazandıran Çubuk Belediyesi, Çubuk Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde judo takımını kurdu.

Önemli spor branşlarının başında yer alan judo takımının başına ise ulusal ve uluslararası birçok başarısı bulunan Milli Antrenör Ahmet Koçyiğit getirildi. Yeni kurulan ve çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan judo takımına 70 öğrenci kayıt yaptırdı.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, olimpik sporlara önem verdiklerini belirterek 'Yetiştireceğimiz sporcularla ülkemize ve Çubuk’a uluslararası alanda birçok madalya kazandırmak istiyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda kurduğumuz takımların yanında judoyu da branşlarımızın arasına kattık. Judo takımımız inşallah çok yakın bir gelecekte önemli başarılar elde edecektir.' dedi.

Çubuk Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Arıöz ise, geleceğin olimpiyat şampiyonlarını Çubuk’tan çıkarmak istediklerini söyledi.

Çubuk Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Arıöz ise, “Çubuk Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak halen olimpik okçuluk, güreş, voleybol, basketbol ve son olarak eklenen Judo ile birlikte beş branşta faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Başkanımızın da belirttiği doğrultuda bundan sonra olimpik sporlara daha çok ağırlık vereceğiz. Geleceğin olimpiyat şampiyonlarını Çubuk’tan çıkaracağız. Çubuk gençliğinin sporla buluşması için sayın Başkanımızın çabaları bizleri de motive etmektedir” diye konuştu.

Kendilerine verilen desteği boşa çıkarmayacaklarını söyleyen antrenör Ahmet Koçyiğit’de, ilçedeki gençlerden judoya ilginin yoğun olduğunu belirterek, “Gençlerimize spor alışkanlığı kazandırıp, bu gençlerimizi profesyonel spor hayatına kazandırarak, inşallah uluslararası arenada başarılar kazandıracağız. Bize verilen destekle Çubuk’un adını dünyaya duyuracağız inşallah” dedi.
 
Kaynak: haberler
1009 defa okundu.
Etiketlerçubuk gençlik ve spor kulübü judo takımı kurdu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:30
Güneş 07:57
Öğle 13:07
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:26
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7360     EURO 4.6665     IMKB 118604     ALTIN 162,809    
-4°ANKARA
Çubuk'ta Yaşamaktan Memnunmusunuz?