ÇUBUK'TA KADINA ŞİDDET KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Çubuk Belediyesi,Çubuk Kent Konseyi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Kadına Şiddet konulu konferans düzenlendi.

29 Kasım 2015 Pazar 09:07 < KADIN
Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen programın açılışında konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, şiddet konusunun toplumun kanayan yarası olduğunu söyledi.

Başkan Acehan, şöyle konuştu:
Şiddeti kadın, çocuk, erkek diye ayırmadan birlikte ele almalıyız. Sonuçta biz erkekler de kız babasıyız, kız kardeşlerimiz ve en önemlisi annelerimiz var. Kadın, erkek bir bütün olarak şiddete karşı hareket etmeliyiz. Şiddetle ilgili ülkemizde ortaya çıkan bu istatistiki verilerinden millet olarak hepimizin utanması gerekir'' dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Uzmanı Yasemin Davarcı, kadınların emeklerinin taktir edilmediğini, kadına şiddeti toplumun yönlendirdiğini ifade etti.
Davarcı, şöyle konuştu:

Kadınlara, 'kadınsınız yumuşak olacaksınız, şefkatli ve duygusal olacaksınız. Korunmaya muhtaçsınız' deniyor.  Erkeklere de, 'sert ve katı olacaksın, duygularını belli etmeyeceksin. Sen aile babası olacaksın, para kazanacaksın' deniyor. Bunları yapamadığı zaman da 'beceriksizsin' diyecekler, hanımına yardım edersen 'kılıbıksın' diyecekler. Bunu kim söylüyor, toplum söylüyor. Bunlardan doğan bedeli en çok kim ödüyor ? Yine kadınlar ödüyor.

Kaynak: Çubuk Belediyesi
963 defa okundu.
Etiketlerçubuk kadın konulu konferans çubuk kadın
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:30
Güneş 07:57
Öğle 13:07
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:26
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7360     EURO 4.6665     IMKB 118604     ALTIN 162,809    
-4°ANKARA
Çubuk'ta Yaşamaktan Memnunmusunuz?