ÇUBUK'TA SİNEK LARVASIYLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Çubuk Belediyesi ekipleri, ilçede sineklerin yumurtlama dönemi olan kış aylarında besi çiftlikleri, gübrelikler, kanal, sazlık, gölet ve su birikintilerinde çalışma başlattı.

24 Şubat 2016 Çarşamba 20:36 < SAĞLIK
Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, mahallelerde larva, pupa ve uçkun ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Yaklaşık 6 personel ve 2 ekipten oluşan ilaçlama ekibi, çiftliklerdeki fosseptiklerin ve gübreliklerin yanı sıra, kanal, sazlık, gölet ve su birikintilerinde çalışma yürütüyor.

Vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmesi ve temiz bir kent oluşması amacıyla yapılan ilaçlama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu, şehir genelinde yürütülen larva çalışmasıyla haşerelerin rahatsızlık vermemesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Larva mücadelesinde insanlar, kuşlar, arılar, balıklar ve diğer yararlı böcekler gibi hedef dışı canlıların zarar görmemesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını kaydeden Topçu, "İlaçlama çalışmaları kapsamında şehirde belirlenen durgun su alanları, dere yatakları, gübrelik alanlar şehir içi mazgallar, pazar yerleri, şehir çöplüğü, ahırlar, gübrelikler gibi noktalarda larva mücadelesi şu an devam etmektedir. Mücadelede Sağlık Bakanlığından ruhsatlı insektisit ve larvasit ilaçları kullanıyoruz. Belirlenen yerlerde mayıs ayı sonuna kadar 15 gün aralıklarla 3 veya 4'er defa larva ilaçlaması yapılacaktır. İklim şartlarının müsaade ettiği ölçüde, nisan ayı sonuna doğru ergin haşere mücadelesine de başlayacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Çubuk Belediyesi
1019 defa okundu.
Etiketlerçubuk belediyesi ekipleri ilaçlamaya başladı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:30
Güneş 07:57
Öğle 13:07
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:26
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7360     EURO 4.6665     IMKB 118604     ALTIN 162,809    
-4°ANKARA
Çubuk'ta Yaşamaktan Memnunmusunuz?