KARAGÖLDE OBEZİTE İLE MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜ

Çubukta 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle, obeziteyle mücadele kapsamında 'obezite ile mücadele yürüyüşü yapıldı.

27 Ekim 2013 Pazar 11:56 < SAĞLIK
Ankara Halk Sağlığı Müdürü ve Çubuk Belediyesi’nin birlikte organize ettiği yürüyüş Çubuk’a bağlı Yaylak Köyü’nden başlayarak Karagöl’de bitti.
 
 Ankara’nın saklı bahçesi olarak kabul edilen doğa harikası Karagöl’de yapılan yürüyüşe Ankara Valisi Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, Ankara Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Öztür, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Salim Sarıyıldız, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Melik Engin Çelenk, İlçe Nüfusu Müdürü Şengül Emir, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Tiryaki, Çubuk Orman İşletme Şefi Serkan Gülünay, Exway Turizm ve Doğa Sporları Okulu Ankara Temsilcisi Eyüp Hacioğlu, Çubuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ayla Çiftçi, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
'Obezite ile mücadele' yürüyüş öncesi Extway Doğa Sporları Okulu Doğa yürüyüşü rehberi Eyüp Hacıoğlu tarafından yürüyüş hakkında kısa bilgi verilirken, topluca ısınma hareketleri de yaptırıldı. Çubuk Belediyesi tarafından katılımcılara şapka, tişört ve çeşitli ikramların yapıldığı Yaylak Köyü’nden başlayan ve Karagöl’de biten parkurda yaklaşık 5 kilometre mesafe yüründü. Kimi zaman orman içerisinde yağmur altında yürüyüş yapılırken, kimi zamanda güneşin sıcaklığında yüründü.
Doğal güzelliği ile ilgi çeken orman içerisinde bulunan yaban meyvelerinin tadına bakıldığı zorlu yürüyüşte, doğa harikası Karagöl ve yaylarının o essiz güzelliği de uzun süre seyredildi. Yürüyüş yapanların birçoğu ilk defa Çubuk bölgesine ve Karagöl’e geldiklerini söylerken, gördükleri manzaralar karşısında hayranlıklarını saklayamadılar.
 
Bol oksijenli uzun parkurun sonunda Çubuk Belediyesi tarafından Karagöl’de davetliler kumanya dağıtılırken, yakılan ateşin etrafında da Ankara havaları eşliğinde oyunlar oynandı, halaylar çekildi. 
 
Güzel bir organizasyonla doğa harikası bir mekanda bol oksijenli alanda yapılan yürüyüşün kendilerine ve katılanlara çok güzel geldiğini söyleyen Ankara Valisi Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, yürüyüşe katılanlara ve etkinliği organize edenlere ayrı ayrı teşekkür etti.
Sağlıklı kalmak adına düzenlenen bu yürüyüşün ilçelerinde yapılmasının çok anlamlı olduğunu söyleyen Başkan Özden, tüm misafirleri ilçelerinde ağırlamaktan çok mutlu olduklarını belirtti. Alınan plaketi tüm çalışanları adına aldığını kaydeden Başkan Özden, ’’Çubuk halkı misafir perver ve kadirşinas bir halktır. Sizleri doğa harikası Karagöl’de ağırlamaktan son derece mutluyuz’’ dedi.  
 
Yürüyüşe katılanlar tarafından ağaçların renga renk olan yaprakları önünde bol bol hatıra fotoğrafı çektirilirken, konuşmaların sonunda Ankara Valisi Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e ‘3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’ne katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
 
Kaynak : HY
1649 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:30
Güneş 07:57
Öğle 13:07
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:26
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7360     EURO 4.6665     IMKB 118604     ALTIN 162,809    
-4°ANKARA
Çubuk'ta Yaşamaktan Memnunmusunuz?