Anasayfa » KÖYLERİMİZ
Çubuk'ta Hasat Dönemi Başladı
Çubuk'ta yağışlardan dolayı hububat hasadı bu yıl geç başladı. Çubuk'un Akkuzulu, Eskiçöte gibi tüm mahallelerinde başlayan hasat toplama dönemi çiftçileri harekete geçirdi.
Ateş Başında Çubuk'ta Ayı Nöbeti
Çubuk ilçesindeki üreticiler, ballarını ayılardan korumak için ateş başında silahla nöbet tutuyor.
Çubuk'ta Tirit Ekmeği Üretimi Yaygınlaşıyor
Çubuk'ta ramazan ve bayram sofralarının vazgeçilmezlerinden olan Tirit ekmeği, son yıllarda birçok aile için gelir kaynağı oldu.
Çubuk'ta Yaylacıların Ayı Endişesi
Çubuk Alveren Yaylasında son günlerde ayıların büyükbaş hayvanlara saldırması, vatandaşları endişelendiriyor.
Çubuk'ta Ankara Keçisi Sayısını Artırma Çalışmaları
Çubuk Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengiz Akbayrak, İlçemiz tiftik keçisine uygun ama yetiştirilen tiftik keçisi sayısı çok yetersiz, dedi.
Elektrik Yok ama Sofrada Huzur var
Çubuktaki Aydos Dağı'nın eteklerinde hayvancılıkla uğraşan yaylacılar, serin ve doğal bir ortamda geçirdikleri Ramazan ayında, iftar ve sahurlarını da doğal ürün ve yemeklerle yapıyor.
Mahalleli Her Akşam İftarda Buluşuyor
Çubuk ilçesindeki bir mahallede 6 yıldır ramazan ayında sürdürülen geleneğe göre, mahalle sakinleri bir arada iftar yapıyor.
Uluslararası Bisikletçiler Çubuk'tan Geçti
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı ile Dünya Bisiklet Birliği,2015 yılı takviminde yer alan olimpiyat kalifikasyon (niteliklilik) yarışı olan, Uluslar arası Ankara Turu (kategorisi 2.2.) 10 Haziran Çarşamba günü saat 11.00’de, Man Otobüs Fabrikası kavşağında verilen start ile başladı, 13 Haziran’da sona erecek.
Yenice Camisi Yeniden İbadete Açıldı
Yenice Camisi, kesilen kurbanlar ve yapılan dualar eşliğinde Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın katılımıyla yeniden ibadete açıldı.
Gökçek Çubuk'ta Önemli Projelere İmza Atacağız dedi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kavşakkaya Barajı ile Çubuk-2 Barajı arasında yapımı tamamlanan14 kilometre uzunluğundaki isale hattının açılışını yaptı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:30
Güneş 07:57
Öğle 13:07
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:26
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7360     EURO 4.6665     IMKB 118604     ALTIN 162,809    
-4°ANKARA
Çubuk'ta Yaşamaktan Memnunmusunuz?