TURŞU FESTİVAL’İNDE SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENECEK

Çubuk Turşu Festival’inde Satranç Turnuvası Düzenlenecek

31 Mart 2015 Salı 12:08 < EĞİTİM
Bu yıl 11’incisi düzenlenecek Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’nde uluslararası satranç turnuvası düzenlemek için Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan  ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay işbirliği protokolü imzaladı. 11. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali tarihinde bu yıl ilk defa uluslararası satranç turnuvası düzenlemek için Çubuk Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği protokolü imzaladı.

Çubuk Belediyesi'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, düzenlenecek bu turnuvayla Çubuk’un satranç dünyasında yerini alacağını ve adını duyuracağını söyledi. Türkiye genelinde 530 bin lisanslı sporcu bulunduğunu dile getiren Tulay, Çubuk’ta da 3 bine yakın lisanslı sporcuları olduğunu kaydetti. Çubuk’un satrançta Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın desteğiyle uluslararası arenada yerini aldığını söyleyen Tulay, “Uzun zamandan beri Çubuk’ta satranç adına çok güzel faaliyetler yapılıyordu.

Son olarak da Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali bünyesinde uluslararası bir turnuva düzenlemek için belediye ile birlikte protokol imzaladık. Çubuk zaten bu noktada uluslararası turnuva yapması noktasında belli bir mesafe kat etmişti.

Eylül ayında yapacağımız bu turnuvanın tüm Türkiye’de ciddi bir şekilde ses getireceğine inanıyorum. Bu turnuvaya inşallah yaklaşık 10-12 civarında ülkeden 400 -500 sporcu bekliyoruz. Oldukça güzel ödüller var ve çok güzel bir organizasyon olacak, katılımında bu oranda artacağını düşünüyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise, bugün önemli bir protokol imzaladıklarını anlattı. Bu yıl ilk defa Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali bünyesinde sportif faaliyetlerinde yapılacağını söyleyen Başkan Acehan, İnşallah bu yıl festivalimiz bünyesinde uluslararası satranç turnuvası düzenleyeceğiz.

Bu konuda emeği ve desteği olan Çubuk TSF Çubuk Koordinatörü Veysel Kılıçarslan ve Celal Aydın hocalarıma ben teşekkür ediyorum. Hocalarımızın ilçemizde satrancın bu seviyeye gelmesinde çok büyük çabaları olmuştur. İnşallah satrancın yanında güreş, okçuluk ve oryantiring gibi spor dalları da olacak.   Eylül ayının ikinci haftası yapılacak ve 5 gün sürecek turnuvanın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

En güzel yatırımın insana olan yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Acehan, özellikle gençlere destek olmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, ’’Bizim asıl görevimiz gençlerimizin ruh sağlı, beden sağlı içerisinde topluma yararlı insanlar olarak yetiştirmektir. Satranç’ın burada ki etkisinin, fonksiyonunun ben çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

O nedenle burada emeği geçen herkese bir daha teşekkür ediyorum. Attığımız adımında Çubuğumuz için satranç’ımız için ve özellikle yeni nesillerimiz gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından, Tulay ve Başkan Acehan protokolü imzaladı. Turnuva, 9-13 Eylül tarihleri arasında ‘Açık’ ve tüm kategorilerde gerçekleştirilecek.

Protokol İmza törenine Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, TSF Ankara İl Temsilcisi WIM Nilüfer Çınar, Çubuk TSF Çubuk Koordinatörü Veysel Kılıçarslan ve Celal Aydın katıldı. 


Kaynak: Çubuk Belediyesi
1415 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:30
Güneş 07:57
Öğle 13:07
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:26
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7360     EURO 4.6665     IMKB 118604     ALTIN 162,809    
-4°ANKARA
Çubuk'ta Yaşamaktan Memnunmusunuz?